A Real Madrid alapszakaszos mérlege: 31 részvételből 31 továbbjutás

Karim Benzema real madrid

Fotó: Real Madrid CF Facebook oldala

Tökéletes maradt a Real Madrid alapszakaszos mérlege a labdarúgó Bajnokok Ligájában: eddigi 31 indulásából mind a 31 alkalommal továbbjutott – írta a BL kedd esti történéseit elemző összegzésében a futball történetével és statisztikáival foglalkozó nemzetközi szervezet (IFFHS).

A címvédő spanyol királyi gárda a csoportkör negyedik fordulójában 1-1-re végzett az ukrán Sahtar Donyeck vendégeként, ezzel pedig biztossá tette továbblépését négyeséből a nyolcaddöntőbe. Ebben a mutatóban a Bayern München a második, amely a BL-ben eddig 29 alkalommal volt részese a csoportkörnek, és csupán egyszer nem jutott tovább. A további sorrend: Chelsea 20 indulás/1 kiesés, Manchester City 13/2, Atlético Madrid 13/2.

A keddi játéknapon a Benficával odahaza 1-1-gyel záró Paris Saint-Germain csatára, Kylian Mbappé negyvenedszer volt eredményes a szezonban, a gólkirályi címért folyó külön versenyben minden vetélytársánál hamarabb elérve ezt a határt. Találata egyúttal a 31. volt a PSG színeiben a Bajnokok Ligájában, ezzel megelőzte az uruguayi Edinson Cavanit, aki a francia csapat játékosaként 30 BL-gólig jutott.

A PSG-nek a mostani volt megszakítás nélkül a 42. olyan mérkőzése a BL csoportkörös szakaszait tekintve, amelyen legalább egy gólt szerzett. Az ebben a statisztikai adatban világelső együttes 2015-től írja sorozatát. Mögötte a Real Madrid következik 40 egymást követő gólszerzéssel, amelyet 2008 és 2015 között produkált.

A 19 éves Jude Bellingham szezonbeli negyedik BL-fellépésén (1-1 a Sevillával) negyedszer volt eredményes a Borussia Dortmund színeiben, ő az első angol, aki ilyet produkálni tudott, s a második a német csapat futballistái közül. Az IFFHS kimutatása szerint nálánál csak a jelenleg már a Manchester Cityt erősítő norvég támadó, Erling Haaland tudott még jobb „sorozathőssé” válni azzal, hogy 2019-ben egymást követő öt BL-meccsén is betalált dortmundiként.