Egy félidő nem elég: Vitória Guimaraes – Puskás Akadémia FC 3-0

Vitória Guimaraes puskás akadémia

Fotó: Puskás Akadémia Facebook

A labdarúgó Európa Konferencia-liga selejtezőkörének második fordulójában a Puskás Akadémia FC, bár erős második félidőt produkált, 3-0-ra (félidő: 2-0) kikapott a portugál Vitória Guimaraes otthonában.

Az első félidőben nem tudott egyenrangú ellenfele lenni a hazaiaknak a magyar együttes, amely már a negyedik percben hátrányba került, és a szünetig nem is tudott újítani. A félidő hajrájában ráadásul a második gólját is megszerezte a Guimaraes, amely tökéletesen uralta a meccset a szünetig, és megérdemelten vonulhatott az öltözőbe kétgólos előnnyel. Fordulás után sokat javult a Puskás Akadémia játéka, és a portugálok is bele-bele hibáztak saját passzaikba, így az első húsz percben csak a felcsúti csapatnak voltak helyzetei, amelyek azonban kimaradtak. Percekkel később a Guimaraes csereként beállt játékosa egy perccel a pályára lépése után betalált, ezzel pedig eldőlt a mérkőzés. A magyar együttes a háromgólos hátrány ellenére a lefújásig próbálkozott a szépítéssel, de ez nem sikerült, így a visszavágón nagy bravúrra lenne szüksége a továbbjutás kiharcolásához – írja az mlsz.hu.

A mérkőzést követő sajtótájékoztatón a Puskás Akadémia vezetőedzője, Hornyák Zsolt elmondta: az első félidőben hiányoztak az átmenetek, pontatlanságainkkal kétgólos előnyt adtunk az ellenfélnek, de a vereséghez az is nagyban hozzájárult, hogy nem tudtuk kihasználni a helyzeteinket.

Gólszerzők: Lameiras (4.), T. Silva (39.), A. Silva (65.)

Vitória Guimaraes:

Varela – Maga, Fernandes (Amaro, a szünetben), Mumin, Ogava – T. Silva, Semedo, Almeida (Janvier, 83.) – Lameiras (D. Silva, 83.), J. Silva (Luz, 70.), A. O. Silva (A. Silva, 64.)

Puskás Akadémia FC:

Markek – Szolnoki (Bakti, 88.), Spandler, Stronati – Mezghrani, Van Nieff, Baluta (Urblík, 79.), Nagy Zs. – Slagveer (Skribek, 43.), Colley (Zahedi, a szünetben), Kiss T.