Európa-liga – Szalai Attiláék győzelemmel, Schäferék és Gyurcsóék vereséggel kezdtek

Szalai Attila

Fotó: Fenerbahçe Facebook

A magyar válogatott Szalai Attilával a védelem közepén felálló Fenerbahce 2-1-re nyert a vendég Dinamo Kijev ellen a labdarúgó Európa-liga főtáblás küzdelmeinek csütörtöki első fordulójában.

Az isztambuli mérkőzés játékvezetője Bognár Tamás volt, Szalai pedig végigjátszotta az összecsapást, melyen a hazai alakulat a 92. percben szerzett góllal győzött.

Schäfer András a kispadon kezdett az Union Berlin hazai találkozóján, s a 60. percben állt be, a német fővárosi csapat azonban 1-0-ra kikapott a belga Union Sain-Gilloise együttesétől.

Gyurcsó Ádám szintén csere volt – a 63. percben állt be – az otthon játszó AEK Larnacában, amely a 94. percben kapott góllal vesztette el a csütörtöki meccset a vendég Rennes-nel szemben.

A végső győzelemre is esélyesnek tartott Arsenal Zürich vendégeként 2-1-es sikert ért el, a Konferencia-ligában címvédő AS Roma viszont meglepetésre kikapott a bolgár Ludogorec otthonában.

A csoportokból az első kettő jut majd tovább, míg a harmadik helyezettek a Konferencia-ligában folytathatják.

Az Európa-liga döntőjét jövő májusban a budapesti Puskás Arénában rendezik.

Fenerbahce

Európa-liga, csoportkör, 1. forduló: ———————————–

A csoport: FC Zürich (svájci)-Arsenal (angol) 1-2 (1-1) PSV Eindhoven (holland)-Bodö/Glimt (norvég) 1-1 (0-1)
A csoport állása: 1. Arsenal 3 pont, 2. Bodö/Glimt 1 (1-1) és PSV Eindhoven 1 (1-1), 4. FC Zürich 0 B csoport: AEK Larnaca (ciprusi)-Stade Rennes (francia) 1-2 (1-1) Fenerbahce (török)-Dinamo Kijev (török) 2-1 (1-0)
A csoport állása: 1. Rennes 3 pont (2-1) és Fenerbahce 3 (2-1), 3. AEK Larnaca 0 (1-2) és Dinamo Kijev 0 (1-2) C csoport: PFC Ludogorec (bolgár)-AS Roma (olasz) 2-1 (0-0) HJK Helsinki (finn)-Real Betis (spanyol) 0-2 (0-1)
A csoport állása: 1. Real Betis 3 pont (2-0), 2. Ludogorec 3 (2-1), 3. AS Roma 0 (1-2), 4. HJK Helsinki 0 (0-2) D csoport: Malmö FF (svéd)-SC Braga (portugál) 0-2 (0-1) Union Berlin (német) – Union Saint-Gilloise (belga) 0-1 (0-1)
A csoport állása: 1. Braga 3 pont (2-0), 2. Union Saint-Gilloise 3 (1-0), 3. Union Berlin 0 (0-1), 4. Malmö 0 (0-2)

később: E csoport: Manchester United (angol)-Real Sociedad (spanyol) 21.00 Omonia Nicosia (ciprusi)-Sheriff Tiraspol (moldovai) 21.00 F csoport: SS Lazio (olasz)-Feyenoord (holland) 21.00 Sturm Graz (osztrák)-Midtjylland FC (dán) 21.00 G csoport: FC Nantes (francia)-Olimpiakosz (görög) 21.00 SC Freiburg (német)-Qarabag FK (azeri) 21.00 H csoport: Crvena zvezda (szerb)-AS Monaco (francia) 21.00 Ferencváros-Trabzonspor (török) 21.00