Fotó: Facebook / Marouane Fellaini

Marouane Fellaini világbajnoki bronzérmes belga labdarúgó bejelentette, hogy visszavonul a profi labdarúgástól.

A 36 éves középpályás a közösségi oldalán közölte a hírt, azt követően, hogy nemrég lejárt a szerződése a kínai Santung Tajsan együttesénél. A 87-szeres belga válogatott 12 évig játszott az angol élvonalban, előbb az Evertonban, majd a Manchester Unitedben.

„Milyen fantasztikus kaland volt ez! Nagyon hálás vagyok, hogy szeretett sportágamat a legmagasabb szinten űzhettem” – írta az Instagramon a belga futballista, aki 18 éves karriert zárt le vasárnap.

Fellaini kétszeres belga bajnoknak mondhatja magát a Standard Liege csapatával, emellett FA Kupát, Ligakupát, angol Szuperkupát és Európa-ligát is nyert a Manchester Uniteddel, míg legutóbbi együttesével kínai bajnok és kétszeres kupagyőztes is volt. A belga válogatottal a bronzéremig jutott a 2018-as világbajnokságon – a torna után pedig visszavonult a válogatottságtól.