Gyurcsó Ádámék kiestek a BL-ből

gyurcsó ádám

Forrás: pfla.hu

Gyurcsó Ádám csapata, a ciprusi AEK Larnaca nem jutott tovább a labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező második fordulójából, ahonnan a Viktoria Plzen és Sheriff Tiraspol is továbblépett.

A dán Midtjylland elleni párharc keddi visszavágója ugyanúgy 1-1-es döntetlennel zárult, mint az első mérkőzés. A hosszabbításban nem született gól, a tizenegyes-párbajt pedig 4-3-ra a vendég dánok nyerték. Gyurcsó kezdő volt, a 83. percben lecserélték.

A Plzen múlt héten, a párharc első mérkőzésén 2-1-re győzött Helsinkiben, majd a keddi visszavágón házigazdaként 5-0-ra nyert, úgy, hogy az első félórában tízpercenként lőtt egy gólt. Ellenfelük a következő körben az előző idényben csoportkörös moldovai Sheriff Tiraspol lesz, amely a szlovén NK Maribort búcsúztatta. Az első meccsen nem született gól, a visszavágót is csak a 89. percben szerzett találattal nyerte meg a hazai pályán játszó Sheriff, amely tavaly ősszel a későbbi BL-győztes Real Madrid otthonában is győzni tudott.

A Plzenhez hasonlóan nagy különbségű győzelemmel jutott tovább az örmény Pjunyik Jereván is, amelyik a hazai 1-0-s vereség után 4-1-re verte idegenben a luxemburgi F91 Dudelange csapatát.

A továbbjutó csapat biztosan főtáblás lesz valamelyik európai kupasorozatban. A párharc nyertesének további két riválist kell elbúcsúztatnia a BL-csoportkörös szerepléshez, de ha ezek közül egyben sem jár sikerrel, akkor is pályára léphet ősszel a Konferencia-liga főtábláján.

Eredmény, selejtező, 2. forduló, visszavágók:

AEK Larnaca (ciprusi)-Midtjylland (dán) 1-1 (1-1, 1-1, 1-1) – tizenegyesekkel: 3-4
Továbbjutott: a Midtjylland, 2-2-es összesítéssel, tizenegyesekkel.

Viktoria Plzen (cseh)-Helsingin JK (finn) 5-0 (3-0)
Továbbjutott: a Viktoria Plzen, kettős győzelemmel (7-1).

Sheriff Tiraspol (moldovai)-NK Maribor (szlovén) 1-0 (0-0)
Továbbjutott: a Sheriff Tiraspol (1-0).