Haaland: 20 meccsen 25 gól a BL-ben

Erling Haaland

Manchester City Facebook

Erling Haaland, a Manchester City csatára példa nélküli sebességgel termeli a gólokat a Bajnokok Ligájában: eddigi húsz meccsén 25-ször volt eredményes – írta a labdarúgás történetével és statisztikáival foglalkozó nemzetközi szervezet (IFFHS) összegzésében, amelyet a BL keddi csoportkörös nyitánya után tett közzé.

Az angolokhoz a nyáron a Dortmundtól érkezett, 22 esztendős norvég csatár a keddi sevillai vendégszereplés alkalmával a City 4-0-s győzelméből két góllal vette ki a részét. A BL-ben a támadó harmadszor játszott a Sevilla ellen, s összesen már hat találatot jegyez a spanyol együttessel szemben. Ami a 25 gólos össztermését illeti, az IFFHS megjegyezte, hogy a Bajnokok Ligája eredményességi örökranglistáját 140 góllal vezető, 37 éves Cristiano Ronaldo első húsz BL-fellépésén egyszer sem vette be az ellenfelek kapuját.

Julen Lopeteguinek, a Sevilla edzőjének a keddi volt „holtversenyben” a legsúlyosabb hazai veresége 19 éves edzői pályafutása során, miután a Chelsea-vel szemben szintén 4-0-ra maradt alul 2020. december 2-án.

A Paris Saint-Germain világbajnok francia csatára, a vendég Juventus ellen (2-1) duplázó Kylian Mbappé azzal került fel az IFFHS mostani listájára, hogy ötödször volt eredményes BL-meccsen már az első öt percben. Nálánál többször – hat alkalommal – csak mostani párizsi csapattársa, Lionel Messi talált be öt percen belül, még az FC Barcelona klubszíneiben. Messi, aki ezúttal nem szerzett gólt, a 19. szezonját kezdte meg a Bajnokok Ligájában, nálánál csak a spanyol Iker Casillas kapusnak van több BL-idénye (20). A szintén 19 szezont számláló Cristiano Ronaldo ezúttal nem javíthat ezen a mutatón, mivel angol csapata, a Manchester United most nem BL-résztvevő.

Luka Modric 100. Bajnokok Ligája-mérkőzését játszotta a Real Madridban, amely – többek között a horvát vb-ezüstérmes góljával – 3-0-ra nyert a Celtic Glasgow otthonában.