Bombameglepetés a Német Kupában

Bayer Leverkusen

Fotó: Bayer 04 Leverkusen Facebook

A Bayer Leverkusen már az első fordulóban búcsúzott a labdarúgó Német Kupától, amelyben szombaton 4-3-ra alulmaradt a harmadosztályú Elversberg vendégeként.

Az előző idényben még a negyedik vonalban szereplő hazai együttes az első félidőben háromszor szerzett egygólos vezetést, a Bundesliga legutóbbi kiírásában bronzérmes, így a Bajnokok Ligájában főtáblás vendégcsapat 0-1 és 1-2 után kétszer egyenlített.A 74. percben azonban már kétgólos volt az Elversberg előnye, Patrik Schick 89. percben szerzett találata csak a felzárkózáshoz volt elég.

A Leverkusen – amely jövő szombaton a Borussia Dortmundnál vendégeskedik a pontvadászat nyitófordulójában – legutóbb 2011-ben búcsúzott a honi kupasorozat első fordulójában, akkor túlórában 4-3-ra kapott ki a Dynamo Dresdentől.

Kiesett a Köln is, amelyet a másodosztályú Jahn Regensburg búcsúztatott.A vendég kölniek az első félidő közepén kilenc perc alatt kétgólos hátrányba kerültek, de egyenlítettek. A hosszabbításban nem esett gól, a tizenegyespárbajt pedig a Regensburg nyerte 4-3-ra. A Köln a hetedik helyen zárt legutóbb a Bundesligában, a Jahn Regensburg a 15. volt a második vonalban.