Az Európa-bajnok Nani Ausztráliába igazolt

nani

Melbourne Victory Facebook oldala

Az ausztrál labdarúgó-bajnokságban szereplő Melbourne Victory együttesében folytatja pályafutását az Európa-bajnok, BL-győztes Nani.

A 35 esztendős szélső szerződtetését kedden jelentette be a klub, amely az elmúlt idény alapszakaszát a második helyen zárta, a rájátszásban pedig az elődöntőben búcsúzott.

Nani tavaly novemberben az észak-amerikai profi labdarúgóligában (MLS) szereplő Orlandótól igazolt az olasz Serie A-ban szerepelt Venezia együttesébe, amelyben tízszer lépett pályára. A velenceiek a legutóbbi szezon végén búcsúztak az élvonaltól.

Pályafutása során volt a Sporting, a Manchester United, a Fenerbahce, a Valencia és a Lazio játékosa is, legnagyobb sikereit a Uniteddel érte el, amellyel Bajnokok Ligáját és négy angol bajnoki címet nyert. A portugál válogatott mezét 112 alkalommal öltötte magára, 2016-ban Európa-bajnok lett a nemzeti csapat tagjaként.

Érdekesség, hogy a Victory pénteken éppen Nani korábbi klubjával, az ausztráliai túráján lévő Manchester Uniteddel találkozik.